Санаторій Карпати

Санаторий “Карпаты (Мукачево)” | Закарпатская обл., Карпаты (курорт)лечебный корпус и корпус № 5, Санаторий «Карпаты (Мукачево) санаторий»2-местный стандарт, корпус 5, Санаторий «Карпаты (Мукачево) санаторий»Корпус №1, Санаторий «Карпаты (Мукачево) санаторий»

малая чаша бассейна с подогревом воды до 30-33 °C, Санаторий «Карпаты (Мукачево) санаторий»PDF

Санаторій Карпати розміщений в мальовничому урочищі Берегвар, в долині ріки Латориця, у передгір'ї південного схилу хребта Українських Карпат на висоті 210 - 212 метрів над рівнем моря на відстані 10 км. від м.Свалява і в 16 км. від м.Мукачево. Прикрасою санаторія є старовинний палац побудований наприкінці ХІХ століття, засновником і власником якого був австрійський державний діяч граф Фрідріх Шенборн. Палац оточує чудовий дендропарк з декоративним озером в центрі.На відстані 1000 метрів протікає гірська річка Латориця, в водах якої можно спіймати чимало видів риби-харіус,голавль, тисова мерена,подуства,та інщі. Деякі види занесені в Червону книгу України.

Унікальний м'який клімат, надзвичайне чисте повітря, насичене аро-матами лісу, легкими аероіонами та фітонцидами в поєднанні з використанням мінеральної води "Поляна купіль", джерельної води "Карпатська" сприяють успішному лікуванню хворих з хронічними захворюваннями органів кровообігу, центральної нервової системи, вагітних з порушенням перебігу вагітності, з акушерською та екстрагенітальною патологією, покращують роботу органів травлення, сечовиділення, обміну речовин, опору та руху.

ДП Клінічний санаторій  Карпатиспеціалізований, призначений для:

 • лікування хворих із хронічними захворюваннями системи органів кровообігу;

 • лікування хворих із хронічними захворюваннями центральної нервової системи;

 • реабілітаційного лікування хворих після перенесеного гострого інфаркту міокарда, нестабільної стенокардії, оперативних втручань на серці та гострих порушень серцевого ритму;

 • реабілітаційного лікування хворих з наслідками перенесених гострих порушень мозкового кровообігу;

 • реабілітаційного лікування вагітних з порушеннями перебігу вагітності, з акушерською та екстрагенітальною патологією;

 • лікування хворих із супутніми хронічними захворюваннями органів травлення, периферичної нервової системи, кістково

 • м'язевої системи (опору та руху), обміну речовин, ендокринної системи та органів сечовиділення;

ДП Клінічний санаторій Карпати є юридичною особою, дочірнім підприємством ЗАТ Укрпрофоздоровниця.

Рівень акредитації-вищий.

ДП Клінічний санаторій Карпати є клінічною базою медичного факультету післядипломної освіти Ужгородського Національного університету. На базі санаторія розташована кафедра курортології, медичної реабілітації та фізіотерапії факультету післядипломної освіти УжНУ.

Санаторій заснований : у статусі Санаторій Карпати – 1945 році, у статусі ДП Санаторій Карпати  ЗАТ Укрпрофоздоровниця –1999 році, у статусі ДП Клінічний санаторій Карпати ЗАТ Укрпрофоздоровниця – 2005 рік.

 • площа санаторія – 40,63 га.

 • площа дендропарку – 38,0 га.

 • площа декоративного озера – 1600 м.кв.

Наявне природне джерело "Джерело краси" із самовиливом джерельної води кремнистої, слабої мінералізації. Вода використовується для питного лікування захворювань системи кровообігу, обміну речовин та органів сечовиділення.

Спальних корпусів у санаторію – 3 корпус №1(7-поверхів), №3(3-поверха), №5(2-поверха).

Водопостачання санаторію прісною водою забезпечується із артезіанської свердловини яка знаходиться на території санаторія. Кімнати спальних корпусів, приміщення лікувальнодіагностичного відділення, їдальні, клубу та інші забезпечуються цілодобовим, безперервним постачанням холодною та гарячою водою і ефективним опаленням в холодні пори року за допомогою сучасних мінікотелень, що працюють на природному газі.